Căutând lumina





Voi culege lumina şi poate
Va incolţi cândva şi-n noi,
Cu flori albe şi frunze late
Destule pentru amândoi.

Voi aduna toate ploile 
Ce ne-au udat vreodată
 Şi ne vom scufunda în ele
  Pielea deja prea uscată.


Comentarii

  1. nu am cuvinte la cat de frumoase-s versurile . felicitariile mele :*

    RăspundețiȘtergere
  2. Daca ar gandi macar cativa ca tine.Minunate versuri.!!!

    RăspundețiȘtergere
  3. Ce frumos....
    Sincer mi-au dat lacrimile citind poezia ta ţi gândindu.mă la el..

    RăspundețiȘtergere
  4. sa aduni cat mai multe ploi de lumina. nu stii niciodata cand ai nevoie de una...

    e minunata oricum legatura asta de versuri :)

    RăspundețiȘtergere
  5. Stii...cand nu am cuvinte, ofer muzica : No Cars Go (Arcade Fire Piano Cover) Maxence Cyrin .

    RăspundețiȘtergere
  6. Acest comentariu a fost eliminat de administratorul blogului.

    RăspundețiȘtergere
  7. îmi plac versurile tale, transmit atâtea emoţii în câteva cuvinte

    RăspundețiȘtergere

Trimiteți un comentariu

Postări populare de pe acest blog

Minţi frânte

Dear Anonymous,