Urăsc un nume...



cu pumnii strânşi şi sufletul niciunde,
cu ura ce-ar putea să mă sugrume,
cu faţa-n palme ce tremură ude,
urăsc cu groază-un nume!

urăsc cu groază-un nume
când noaptea-i mult prea rece,
când sufletul stă mai să se sfărâme,
când ştiu, nu pot a mai lăsa ura să plece.

Comentarii

Trimiteți un comentariu

Postări populare de pe acest blog

Minţi frânte

Dear Anonymous,