Lume gri
Nu ai ştiut să lupţi cu ploile murdare,
Iar picăturile sunt neaşteptat de grele.
Te dizolvă, lovesc crunt, fără-ncetare.
Nu mai poţi să te fereşti acum de ele.
Eşti orb. Nu vezi că stropii în tine sapă
Un gol unde nimeni nu poate să te-audă.
Eşti mut. Nu ţipi, şi ploaia te îngroapă.
Nu o mai poţi simţi; acum ea doar te udă.

ce pot spune, frumoasa poezia, si imi place ca ai pastrat trasaturile curentului clasic, tine-o tot asa. >:D<
RăspundețiȘtergeremultumesc mult! :)
ȘtergerePoezia e foarte frumoasa, exact ce simt in momentul de fata.
RăspundețiȘtergereMultumesc! Ma bucur ca iti place!
ȘtergereAsemenea senzaţii-mi sunt şi mie caracteristice în vreme ploioasă, pe care o ador...
RăspundețiȘtergereFoarte frumos reliefate!!
Iti multumesc! Cam asta e ceea ce face ploaia din noi... :)
ȘtergereTrebuie sa te invinovatesc pentru starea deplorabila in care sunt acum: o tragica melancolie ce-apasa pe fiecare particica din mine.
RăspundețiȘtergereO nefericita incantare, aceste triste versuri! Felicitari.
Multumesc mult si... imi pare rau, nu asta a fost intentia mea. :)
ȘtergereSuperbă...
RăspundețiȘtergereMultumesc! Inseamna mult!
ȘtergereInteleg senzatia...
RăspundețiȘtergereCat de intens trait totul....ma uimesti...e o alta faţa a ceea ce poti construii....imi place mult!
RăspundețiȘtergereSubscriu la ce a spus Bela
RăspundețiȘtergereversurile tale sunt frumoase :)
RăspundețiȘtergereSe potriveşte cu sezonul ploios de acum!
RăspundețiȘtergereFrumos , imi plac versurile , bravo!
RăspundețiȘtergereunii au darul sa scrie in proza, iar altii in versuri. se pare ca tu ai acest dar. bucura-te de el !
RăspundețiȘtergereUna felice giornata per Te....ciao
RăspundețiȘtergeresuper ,ploaia ca un dusman...
RăspundețiȘtergere:X:X:X:X;X:X:X:X
RăspundețiȘtergereLove you:*:*:*
Miss Salvatore