fluturi
îţi simt ploaia pe gura-mi uscată
chiar aici, pe pământul ăsta rece.
nimic nu mai e cum a fost odată,
până şi inima din pumni îmi tace...
sute de fluturi albi am numărat
pe cerul adânc din pieptul meu.
credeam defapt că s-au adunat
doar ca să păstreze locul tău...
însă ei sapă cu aripile doar pustiu
şi nu-mi pot face inima iar să bată.
nici mii nu ar ajunge, dar măcar ştiu:
avem frunzele mai verzi ca niciodata...

Foarte frumoasa poezia....iti destainuie sensibilitatea si parca un sentiment de frustrare....:)
RăspundețiȘtergereLa cât de frumos sună, până şi pustiul săpat de aripile fluturilor e plăcut.
RăspundețiȘtergerePoeziile tale isca o tornada continua si obsedanta de frumos. Poate de asta toti ti-o spun. O sa o spun si eu. Frumos. :)
RăspundețiȘtergerefrumos...scri niste versuri superbe.....mersi ca imi urmaresti blogul...by the way blogul tau e super
RăspundețiȘtergereFoarte frumos! Stilul tau e atat de sensibil, unic. Felicitari.
RăspundețiȘtergereo tornada dulce de sentimente se pare...imi place :)
RăspundețiȘtergereTe apreziez foarte mult,imi place mult cum asterni cuvintele asa usor,timid aici pe blog.Bravo!
RăspundețiȘtergereNostalgia întregului, sentimentul căruia îi duci dorul, lipsa completarității. De fiecare dată când intru pe un blog pe atât de minunat cât e al tău, mă sufoc în amintirea trăsăturilor unei anumite persoane; asta nu înseamnă că scrisul tău e comun, din contră. Doar că încercam să-ți descriu cum privesc eu creația ta, din perspectiva cuiva care și-ar dori să refuleze toată slăbiciunea sufletească doar pentru că nu poate atinge dragostea. Heh, aiurea ^^.
RăspundețiȘtergereIartă-mă dacă ți se pare că am intrat prea mult în detalii, doar că am tendința să fiu sinceră și deschisă cu oamenii cu care consider că m-aș putea împrieteni :).
Îți mulțumesc enorm pentru comentarii, a fost o mare mirare și onoare în același timp pentru mine să-ți văd numele acolo și m-am bucurat așa mult pentru că ești extraordinară cu talentul tău :D.
Felicitări pentru asta, pupici și spor la scris!
complementarității*, pardon :-L.
RăspundețiȘtergereSa te iert pentru ca "ai intrat prea mult in detalii"? Niciodata nu am crezut ca ceea ce scriu eu aici va fi apreciat la nivelul asta... Si... sa consideri o onoare faptul ca am comentat postarile tale nu mi se pare ok. Sunt mica, foarte mica pe langa altii...
ȘtergereScrii superb...
RăspundețiȘtergereA fost demult, pe vremuri...
RăspundețiȘtergere:X:X:X:X:X:X:X
RăspundețiȘtergereLove you:*:*:*
Miss Salvatore