pustiu.
aveam in pumni numai lumina
si-n ochi, pe gene, peste noi...
dar fericirea ne e acum straina
iar pumnii s-au deschis, si-s goi...
*
nu-mi numara toate lacrimile
ce-mi uda mai mereu obrajii reci!
in urma ta raman doar ele,
caci stiu prea bine, o sa pleci...
si-n ochi, pe gene, peste noi...
dar fericirea ne e acum straina
iar pumnii s-au deschis, si-s goi...
*
nu-mi numara toate lacrimile
ce-mi uda mai mereu obrajii reci!
in urma ta raman doar ele,
caci stiu prea bine, o sa pleci...

trista poezioara...:(
RăspundețiȘtergeretrist
RăspundețiȘtergereMinunat:X mi se potriveste:>
RăspundețiȘtergerepoate nu o sa plece, pentru ca nu pare a fi doar o poezie.
RăspundețiȘtergerece trist:(
RăspundețiȘtergereE frumoasă tristeţea asta, prin versurile tale...
RăspundețiȘtergereo sa plece,
RăspundețiȘtergeredin sufletul tau niciodata..
frumos si trist:(
RăspundețiȘtergeretrist:(
RăspundețiȘtergeretotul e asa..fluid parca. :)
RăspundețiȘtergereSi ramane pustiu in suflet si in lume ..
RăspundețiȘtergereziceam de mine ca scriu prea trist..
RăspundețiȘtergereincep sa cred ca semanam:d
RăspundețiȘtergereoh, de ce? :(
RăspundețiȘtergereE in regula, eu ma regasesc pe aici, am impresia ca ma citesc pe mine
RăspundețiȘtergerecred ca e o poezie in care multi se regasesc....e tristetea aceea cruda de care nici nu ai cum sa te "bucuri", caci totul trece prea repede, chiar si lumina ce-o aveai in pumnii acum goi...
RăspundețiȘtergereTrist:(
RăspundețiȘtergere:X:X:X:X:X
Love you:*:*:*
Miss Salvatore