Plans




am şi uitat de unde vine,
atât de vechi mi-e plânsul.
şi îmi spunea că-mi aparţine
doar şi numai mie, mincinosul.
dar ştiu acum...

..ca mine mai sunt mulţi ce au
copaci crescându-le din piept.
şi mă gândesc că nu mai vreau,
căci aş putea să stau, s-aştept
să se usuce...

câteodată cred că apar lacrimi
când îmi intră în ochi ramurile,
şi ma bucur că nu sunt salcâmi
copacii care-şi înfig rădacinile
în mine...

Comentarii

  1. mulţumesc.dacă ai nişte scrieri superbe , de ce sa nu fi acolo? BEARhug

    RăspundețiȘtergere
  2. Superb.....ma surprinzi cu versurile tale....e,e,e...e coplesitor...

    RăspundețiȘtergere
  3. Nu ma pot opri din a citi verusrile tale. Nu am cuvinte.

    RăspundețiȘtergere
  4. Fenomanal!Fenomenal!Fenomenal!De o mie de ori fenomenal!:X:X:X

    Love you:*:*:*

    Miss Salvatore

    RăspundețiȘtergere

Trimiteți un comentariu

Postări populare de pe acest blog

Minţi frânte

Dear Anonymous,