Plans
atât de vechi mi-e plânsul.
şi îmi spunea că-mi aparţine
doar şi numai mie, mincinosul.
dar ştiu acum...
..ca mine mai sunt mulţi ce au
copaci crescându-le din piept.
şi mă gândesc că nu mai vreau,
căci aş putea să stau, s-aştept
să se usuce...
câteodată cred că apar lacrimi
când îmi intră în ochi ramurile,
şi ma bucur că nu sunt salcâmi
copacii care-şi înfig rădacinile
în mine...

foarte frumos :)
RăspundețiȘtergeremulţumesc.dacă ai nişte scrieri superbe , de ce sa nu fi acolo? BEARhug
RăspundețiȘtergereSuperb.....ma surprinzi cu versurile tale....e,e,e...e coplesitor...
RăspundețiȘtergereNu ma pot opri din a citi verusrile tale. Nu am cuvinte.
RăspundețiȘtergereIti multumesc mult pentru aprecieri! <3
ȘtergereFenomanal!Fenomenal!Fenomenal!De o mie de ori fenomenal!:X:X:X
RăspundețiȘtergereLove you:*:*:*
Miss Salvatore