#
Maine...
...voi zbura ca toti fluturii
spre-albastre departari .
si ma vor mangaia zorii
cu soapte si-alinari.
Azi...
...plang mut orice durere
si mi-s lacrimile gri.
nu caut regrete in tacere
caci maine fluture voi fi.

e rau sa te gandesti mereu la ziua de maine si sa n-o traiesti pe cea de azi.
RăspundețiȘtergeredaca maine vei fi un fluture liber, astazi esti o mica omida ce strange in ea toate aceste simtiri profunde. maine le vei uita poate..
de acord cu Rosaline
RăspundețiȘtergerecum?! azi ai mers si tu la pescuit EN FIN, si te mai plangi?! mie mi-ar fi rusine... :(
RăspundețiȘtergerecat despre fluturi, ai o obsesie:D
beautiful as always, hon. <3
Nu ma deranjeaza intrebarea ta, sunt obisnuita cu subiectul, incerc sa ma prefac ca sunt imuna si nu stiu in ce forma reusesc, dar da, despre el e vorba
RăspundețiȘtergeream iertat si eu,de atatea ori. mi-am calcat de atatea ori pe inima.
RăspundețiȘtergeream ajuns sa-l urasc ca tata dar sa tin la el ca om, e ciudat, nu stiu sa explic.
Si cred ca de asta am si scris, s-au strans prea multe amintiri pe care le tineam in mine.
Felicitari pentru uimitorul dar previzibilul prag de 3000! Passed and counting! ;)
RăspundețiȘtergere@Looky Multumesc!!!
RăspundețiȘtergereBeautiful poems !
RăspundețiȘtergereAnd thank you for following my blog :)
fluturii...o Doamne cata gingasie si puritate.......e minunat sa iti gasesti consolare in faptul ca main vei fi fluture....e parca bucuria aceea a unui copil ce azi plange, dar se opreste stiind ca maine se duce in parcul distractiei....la tine se poate vorbi de o transfigurare uimitoare, fluturii reprezentand fericire, libertate.....
RăspundețiȘtergere:X:X:X:X:X:X:X
RăspundețiȘtergereLove you:*:*:*
Miss Salvatore