Dans




Perechi de aripi translucide
Imi mangaie obrajii reci.
 Prin par mi se-mpletesc raze livide
In departari se-aud ecouri seci.

Si ploua mut, fara rasunet.
Dansez pe fire de lumina
Iar muzica-i un dulce fosnet
Ce se aude in surdina.

Simt doar miros de bucurie.
Flori canta pale melodii.
Traiesc un vis; euforie:
Doar dragoste, fluturi, papadii...

Comentarii

  1. *multumesc pentru blogroll;d

    imi plac la nebunie versurile simple care ma pun pe ganduri;x

    RăspundețiȘtergere
  2. Minunată poezie. Bravo. Blogrolled :)

    http://www.facebook.com/groups/100548913380454?ap=1 Dă şi tu mai departe şi alătură-te comunităţii noastre de bloggeri. Am fi onoraţi să te avem printre noi. :)

    RăspundețiȘtergere
  3. wow amazing!!

    http://cookieswardrobe.blogspot.com/

    RăspundețiȘtergere
  4. Un dans minunat de versuri si senzatii...

    RăspundețiȘtergere
  5. in pasi de dans, ma aplec in fata talentului tau!

    RăspundețiȘtergere
  6. Nici nu stiu ce sa mai zic!Esti feno-mega-extra-senzationala!

    Love you:*:*:*

    Miss Salvatore

    RăspundețiȘtergere

Trimiteți un comentariu

Postări populare de pe acest blog

Minţi frânte

Dear Anonymous,