Dans
Perechi de aripi translucide
Imi mangaie obrajii reci.
Prin par mi se-mpletesc raze livide
In departari se-aud ecouri seci.
Si ploua mut, fara rasunet.
Dansez pe fire de lumina
Iar muzica-i un dulce fosnet
Ce se aude in surdina.
Simt doar miros de bucurie.
Flori canta pale melodii.
Traiesc un vis; euforie:
Doar dragoste, fluturi, papadii...

*multumesc pentru blogroll;d
RăspundețiȘtergereimi plac la nebunie versurile simple care ma pun pe ganduri;x
Minunată poezie. Bravo. Blogrolled :)
RăspundețiȘtergerehttp://www.facebook.com/groups/100548913380454?ap=1 Dă şi tu mai departe şi alătură-te comunităţii noastre de bloggeri. Am fi onoraţi să te avem printre noi. :)
Frumoase versuri!
RăspundețiȘtergerewow amazing!!
RăspundețiȘtergerehttp://cookieswardrobe.blogspot.com/
Un dans minunat de versuri si senzatii...
RăspundețiȘtergerece frumos!
RăspundețiȘtergerein pasi de dans, ma aplec in fata talentului tau!
RăspundețiȘtergereNici nu stiu ce sa mai zic!Esti feno-mega-extra-senzationala!
RăspundețiȘtergereLove you:*:*:*
Miss Salvatore