Moarte in lumina
Macinata de raze, ametita de fiori,
Privesc spre chipuri deformate.
Citesc in ele amintirile-nghetate,
Cu ochi adanci si increzatori.
Eroare fara de pacat.
Pluteste-n aer tensiune.
Copil matur si cumpatat
Ce inocenta descompune.
Cand moartea se-neaca in lumina
Sunt incoltita de acceptare.
Niciun gand nu mai alina
Meritata durere chinuitoare.

imi place :)
RăspundețiȘtergerefoarte frumos..
RăspundețiȘtergereFrumoase versuri!
RăspundețiȘtergere@Sheri @Maia @CopiluCuOchiCaprui
RăspundețiȘtergereMultumesc!
Absolut suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuupeeeeeeeeeeeerb!:X:X:X
RăspundețiȘtergereLove you:*:*:*
Miss Salvatore