Regăsire
Doar prin tăcere totul iţi pot spune,
Un zâmbet amar, o privire tristă
Ce se naşte din fiinţa-mi egoistă
Plină de imperfecţiune.
Ţi-e greu a înţelege, dar accepţi
Atingerea delicată a suferinţei.
Te laşi purtat de valurile speranţei
Şi m-aştepţi...
Cu greu, eu mă trezesc apoi
Din visul ce te-ndepărtează,
Iar privirea ta diminuează
Distanţa mare dintre noi.
Să mă apropii acum abia-ndrăznesc,
Dar tu îmi iei în palme mâna,
Mă saruţi şi martor e doar luna.
Eu incă te iubesc!

Superba poezia!
RăspundețiȘtergere:X:X:X:X:X:X:X
RăspundețiȘtergereAm numai cuvinte de lauda pentru tine!Esti fenomenala!
Love you:*:*:*
Miss Salvatore