Greseala...
"Niciodata nu trebuie sa te rusinezi a marturisi ca ai gresit. Inseamna doar sa spui, cu alte cuvinte, ca astazi esti mai intelept ca ieri."
[Marcel Achard]
Greseala face parte din existenta umana, asadar nu exista persoana fara de pacat.
[Marcel Achard]
Greseala face parte din existenta umana, asadar nu exista persoana fara de pacat.
Iertare!
Am mintea tulbure acum;
In suflet-doar furtuna.
Stiu ca pornesc pe un alt drum,
Poate e calea cea mai buna...
Dar constiinta striga disperata;
O aud, si totusi nu m-opresc.
Iar inima se zbate; e-acum cutremurata
De tot ce fac, de ce gandesc.
Incerc sa ma intorc din drumul spre pacat,
Desi este deja foarte tarziu.
Gasesc puterea de-a iesi din cerul prea intunecat
Unde nici simplul gandul nu pare straveziu.
Desi acum lumina-i orbitoare,
Vad totusi calea-mi spre mormant.
Si-mi vine-n gand doar un cuvant:
Iertare!

Toujours magnifique, ma petite amie... toujours magnifique.
RăspundețiȘtergereAcest comentariu a fost eliminat de autor.
RăspundețiȘtergereGenial!:X
RăspundețiȘtergereLove you:*:*:*
Miss Salvatore